وزیر دارایی آلمان در اظهارنظری از اولویت پرداختن به رشد اقتصادی به جای کاهش کسری مالی دولت‌ها، حمایت کرد.

کلی اوپک را توسط فواد روحانی در دست گرفت و پس از آن هیچ‌ گاه این سمت به ایران نرسیده است. کاندیدای ایران برای در دست گرفتن این دوره از دبیر کلی، غلامحسین نوذری وزیر سابق نفت کشور در کابینه اول محمود احمدی‌نژاد است که پیش از آن، مناصب و سمت‌هایی نیز در شرکت ملی نفت ایران داشته است. 340 970 بهار مدت

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولفگانگ شویبله پس از نشست وزیران دارایی گروه بیست در مسکو به خبرنگاران اظهار کرد: همه ما بر این توافق هستیم که مهمترین اقدام کنونی تقویت رشد اقتصادی و اشتغالزایی است. رشد جهانی اندک و احیای آن شکننده باقی مانده است.

در همین حال، صرافان بازار ارز نرخ هر دلار آزاد را برای فروش 3 هزار و 100 تومان، هر یورو را 4 هزار و 100 تومان، هر پوند مشکل تعیین دبیر کلی اوپک ناشی از این ‌است که برای انتخاب دبیر کل، اتفاق آرای اعضا لازم است. بر پایه ماده ٢٨ اساسنامه اوپک، دبیر کل سازمان باید از میان شهروندان کشورهای عضو و در وهله

ینس وایدمن، رییس بانک مرکزی آلمان (بوندس بانک) که شویبله را همراهی می‌کرد نیز گفت: تصویر اقتصاد جهانی ابری است و منطقه یورو پس از یک مدت مدید رکود اقتصادی، تنها به تازگی موفق شده به ثبات نسبی برسد و هر گونه احیا در سال جاری تدریجی خواهد بود.

ای تعیین کننده اوپک داشته است. این سمتی نیست که ما به آسانی از کنار آن بگذریم. گفتنی است، نخستین و آخرین بار ایران در سال 1961 دبیر کلی اوپک را توسط فواد روحانی در دست گرفت و پس از آن هیچ‌ گاه این سمت به ایران نرسیده است. کاندیدای ایران برای در دست گرفتن این دوره از دبیر کلی، غلامحسین نوذری وزیر ساب

آلمان همواره مدافع سرسخت اجرای تدابیر ریاضت اقتصادی برای کاهش بدهی دولت‌ها بوده است اما این کشور از سوی کشورهایی مانند آمریکا و کره جنوبی که خواستار اولویت رشد به کاهش بدهی در اروپا هستند، تحت فشار قرار گرفته است.

نشست اخیر وزیران دارایی و روسای بانک مرکزی گروه بیست که در مسکو برگزار شد، زمینه را برای تصمیم‌گیری در مورد استراتژی‌های مالی در نشست رهبران گروه بیست که ماه سپتامبر در استراسبورگ برگزار می‌شود، فراهم کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، رهبران گروه بیست در مورد اهداف خاص هر کشور پس از سال 2016 در نشست استراسبورگ مذاکره خواهند کرد اما این گروه در مورد الزام آور بودن این اهداف هنوز تصمیم نگرفته است.
ساعت : 8:55 pm | نویسنده : admin | آریس پیکس | مطلب قبلی
Page : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15